הסתיידות ודלקת בכתף


הסתיידות ודלקת בכתף

הסתיידות בכתף: לא מחכים להחמרה – מטפלים!

מהי הסתיידות בכתף? כיצד היא מתרחשת והכי חשוב – איך מטפלים בה?

הסתיידות בכתף – קווים לדמותה

בכתף יש שרירים האחראיים על התנועה והייצוב של הכתף במהלך פעילות. במקרה בו נוצרים משקעי סידן בגידי הכתף המחברים בין השרירים הללו – נוצרת הסתיידות בכתף. לרוב, ההסתיידות תלווה בדלקת הגורמת לכאבים והגבלה בתנועה.

שני סוגי הסתיידויות

1. הסתיידות דגנרטיבית – שימוש רב בכתף לאורך שנים גורם לסוג הסתיידות זו. ככל שחולפות השנים, אספקת הדם לגידים פוחתת, הם נחלשים ובשילוב עם השימוש התכוף בכתף – הם נפגעים. הפגיעה הזו מובילה ליצירת משקעי סידן ומצב דלקתי, המצריך טיפול.

2. הסתיידות פעילה – כשחל שינוי בגיד הגורם להיווצרות משקעים של סידן – מתרחשת הסתיידות. כשהמשקעים הללו נספגים בגוף, הם גורמים לכאב חריף, המחלים לאחר הספיגה בגוף ולאחר שבמקום הרקמות הפגועות נוצרת רקמה בריאה.

התסמינים – כאב ומוגבלות בתנועה

לא משנה מאיזה סוג הסתיידות אתם סובלים, הסימפטומים יהיו דומים: כאב מקומי והגבלה בתנועה. הכאב מופיע בשלב פירוק המשקעים וספיגתם, ולרוב בזמן השינה.

אפשרויות הטיפול

הטיפול השמרני בהסתיידות בכתף כולל טיפול תרופתי באמצעות תרופות אנטי דלקתיות, הזרקת קורטיזון לאזור הכתף וכן טיפול פיזיותרפי. אפשרות טיפולית נוספת היא ניתוח המתבצע תחת הרדמה, במהלכו מבצעים ניתוק של האזורים בהם יש מצבור משקעים של סידן. לצד הטיפולים הללו יש טיפול נוסף יעיל במיוחד, הזוכה לאחוזי ההצלחה הגדולים ביותר – טיפול בגלי הלם.

הכירו את הטיפול בגלי הלם

טיפול בגלי הלם הוכח כמועיל ביותר לריפוי מגוון רחב של בעיות אורטופדיות ונוספות. מכשיר גלי ההלם שולח גלים ישירים המגיעים אל ההסתיידות, וגורמים לפירוק הסידן באופן ממוקד, מבוקר ויעיל. התוצאה, בסופו של דבר, היא ספיגה מהירה יותר בגוף. לרוב יהיה צורך בעשרה טיפולים קצרים של 10 עד 15 דקות כדי להגיע לתוצאה המיוחלת.

איך זה עובד?

התדר הגבוה שנוצר במכשיר פונה אל מצבורי הסידן ומפרק אותם בשיטתיות. המצבורים הללו, בסופו של דבר, מפונים אל זרם הדם והגוף מתחיל בתהליך של ריפוי. אספקת החמצן אל הרקמות הפגועות נעשית טובה יותר, כלי דם חדשים נוצרים וההחלמה לאחר הטיפול מהירה מאוד. כדי לשמור על התוצאות שהושגו, כדאי מאוד לשלב גם תרגילי חיזוק ולפנות אל טיפולי פיזיותרפיה כדי למנוע את חזרתה של ההסתיידות.

כשהיא לא מטופלת, הסתיידות בכתף עשויה לגרום לכתף קפואה ולכאב עצום – אל תוותרו, תטפלו! אנחנו מחכים לכם עם מכשור גלי הלם מתקדם והמטפלים המקצועיים ביותר!