כאבי ברכיים – מזהים, מטפלים, מחלימים!


כאבי ברכיים – מזהים, מטפלים, מחלימים!

כאבי ברכיים, במיוחד הכרוניים, הם סבל לא נעים כלל– החדשות הטובות הן שאין סיבה לסבול! כך תטפלו בכאבי ברכיים


אנחנו קמים בכל בוקר, מתמתחים, יוצאים מהמיטה ומוכנים להתחיל יום מלא אנרגיה – אך כשהיום הזה כולל, במקרה, גם כאבי ברכיים מציקים, האנרגיה יורדת מהר, הכאבים מתחזקים וההליכה נפגעת. מה עושים? כדי להבין איך מטפלים בכאבי ברכיים, חשוב להבין גם ממה הם נגרמים – ולהתאים טיפול בהתאם. הנה כל מה שאתם צריכים לדעת בדרך לאיכות חיים טובה יותר.

צרת רבים – חצי נחמה

לא מעט נשים וגברים בכל הגילאים סובלים מכאבי ברכיים. לרוב הכאבים יהיו קלים ולא מתמשכים, אך לעתים הכאבים קשים, ממושכים והתפקוד היומי שלנו נפגע בשל כך – אז נצטרך לנקוט בגישות רפואיות מתקדמות, על מנת לפתור את הבעיה, להשיב לעצמנו את איכות החיים וליהנות מהליכה נעימה ללא כאבים.

ממה נגרמים כאבים בברכיים?

הכאבים עלולים להופיע בעקבות שחיקה של הברך, חבלה בברך, דלקות, זיהום או בעיה מכנית בברך. וכעת, כדי שתבינו בדיוק לאיזו קטגוריה הכאבים שלכם משתייכים – הנה פירוט של סוגי הפגיעות האפשריות:

1. בעיות מכניות

פיקת הברך שלנו מקובעת למקומה באמצעות הגידים. התרופפות הגידים עלולה לגרום לפיקה להחליק ממקומה וכך נגרמת פריקה. בעיה מכנית נוספת שעלולה להתעורר היא נעילה של הברך, המתרחשת כאשר חלקיק סחוס או חלקיק עצם מתנתקים ממקומם עקב חבלה או שחיקה. החלקיק נע אל חלל המפרק ועלול לגרום לחוסר יכולת ליישר את הברך ולכאבים עזים.

2. חבלה

הרקמות העדינות של הברך חבויות מתחת למעטה החיצוני שלה. חבלה ישירה בברך עשויה לגרום לפגיעה ברקמות – פגיעה המתבטאת בשבירת עצם, קרע במיניסקוס, בבורסה או ברצועה, כשהנפוצות בפגיעות הן קרע של הרצועה הצולבת הקדמית וקרע במיניסקוס, המאפיינות בעיקר ספורטאים הנוטים לספוג מכות ישירות בגפיים התחתונות ולשנות כיוון ריצה באופן פתאומי.

3. דלקת

* אוסטאוארתריטיס – דלקת מפרקים שכיחה, הפוגעת בעיקר במפרקים נושאי המשקל. זוהי דלקת ניוונית של המפרקים.

* גאוט – מחלה הנגרמת עקב שקיעת גבישי חומצת שתן במפרקי הגוף. לרוב תפגע המחלה במפרקי כף הרגל, אך היא שויה להתפשט גם לברכיים ולקרסוליים.

* דלקת מפרקים שגרונית – דלקת מפרקים אוטואימונית (בה המערכת החיסונית מתקיפה את הגוף) שעלולה לפגוע גם במפרקי הברכיים ומאפיינת בעיקר נשים בגיל צעיר – גילאי 20-30.

* דלקת בגיד הפטלה – תפקידו של גיד הפטלה הוא לייצב את פיקת הברך למקומה. לעתים, בעקבות פעילות גופנית מאומצת, עשויה להיגרם דלקת בגיד.

* דלקת זיהומית של הברך – מחלה נפוצה הגורמת לאודם, כאבים עזים ולרוב מלווה גם בחום גבוה.

איך מטפלים בכאבים בברכיים?

כאבי ברכיים קלים יחלפו, לרוב, לאחר מנוחה, חבישה של הברך ונטילת משככי כאבים. במידה והכאב נמשך, מומלץ לפנות לטיפולים נוספים כגון פיזיותרפיה. ב"מדיקל אלטרנטיבי" תחכה לכם קליניקה פרטית עם טיפולי פיזיותרפיה מתקדמים, צוות רפואי מוביל ושילוב של טיפולים נוספים, הבולט שבהם הוא מכשיר גלי הלם.

טיפול בעזרת מכשיר גלי הלם

הטיפול בגלי הלם הוכח כמועיל במיוחד למגוון רחב של בעיות רפואיות – ביניהן גם כאבי ברכיים. גלי ההלם מאפשרים טיפול נקודתי, עמוק ויעיל במקום הכאב. הם מגיעים לרקמות הפגועות, מעודדים את תהליכי הריפוי הטבעיים של הגוף, משפרים את זרימת הדם ובסופו של דבר – מעודדים יצירת רקמות חדשות. הטיפול אינו כרוך בכאב כלל, לא פולשני, נמשך עשרים דקות (לרוב כחלק מסדרה של 5-10 טיפולים) ומתאים למצבים של דלקות, שינויים ניווניים, שחיקת סחוס ועוד.

הטיפול החדשני מאפשר לאלפי מטופלים להיפטר אחת ולתמיד מכאבי הברכיים, ליהנות מאיכות חיים גבוהה – וכל זה, ללא כאבים וללא טיפול פולשני!

להזמנת תור לייעוץ מקצועי לחץ כאן >>>